نخستین همایش “تجلیل از مادران شهدای مفقودالاثر کاشان” برگزار می شود

۱

دبیر اجرایی همایش تجلیل از مادران شهدای مفقودالاثر کاشان گفت: اولین همایش تجلیل از “مادران چشم به راه” شهدای مفقودالاثر شهرستان کاشان یکشنبه ۲۷ مهرماه سال جاری در تالار فرهنگ شهرستان کاشان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی شهید تورجی زاده کاشان ، سید محمد حسین علوی زاده دبیر اجرایی همایش تجلیل از مادران شهدای مفقود الاثر کاشان عصرامروز در نشست خبری با خبرنگاران، گفت: این همایش نخستین حرکت کاملا فرهنگی است که با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای گمنام و تجلیل از مادران چشم به راه شهدای مفقود الاثر کاشان برگزار می شود.

 

وی افزود: نخستین اقدامات این همایش با دیدار از خانواده شهدای مفقود الاثر شهرستان کاشان و دیدار با آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه درکاشان و تأیید برگزاری این همایش از سوی وی آغاز شد.

 

به گفته وی، تجلیل از مادارن شهدای مفقود الاثرکاشان و ۱۰ نفر از فعالان حوزه فرهنگی شهرستان، تهیه و تولید نخستین کلیپ مادران انتظار، تهیه عکس ۸۸ شهید مفقود الاثر کاشان به صورت پوستر، تهیه پوستر ۲۰ سردار شهید کاشان و ایجاد غرفه شهید تورجی زاده از جمله برنامه های پیش بینی شده اولین همایش مادران شهدای مفقودالاثرکاشان است.

 

دبیر اجرایی همایش مادران شهدای مفقودالاثر کاشان نصب دائمی یادمان شهدای مفقود الاثر شهرستان کاشان در ورودی و یا یکی از میادین مرکزی شهرستان را یکی دیگر از برنامه پیش بینی شده اعلام کرد.

 

علوی زاده همچنین برگزاری نخستین همایش مادران چشم به راه شهدای مفقودالاثر شهرستان کاشان سرآغاز برگزاری اولین کنگره بزرگداشت شهدای مفقود الاثر این شهرستان اعلام کرد و گفت: اولین کنگره شهدای مفقود الاثر شهرستان کاشان بعد از کنگره بزرگ سرداران و یک هزار و ۷۰۰ شهید شهرستان کاشان یکی از بزرگترین کنگره های شهدا در کاشان است که اردیبهشت ماه سال ۹۴ برگزار خواهد شد.

 

به گفته وی، کنگره شهدای مفقود الاثر کاشان با همکاری آموزش و پرورش در ۲۰ دبیرستان این شهرستان همراه با تولید آثار مکتوب شهدا، سی دی و پوستر طراحی شده این کنگره برگزار می شود.

 

علوی زاده در ادامه با اشاره به این که شهدا هنگام ورود به بهشت می گویند تا پدر و مادر ما وارد بهشت نشوند به بهشت نخواهیم رفت یاد آورشد: همه شهدا و خانواده شهدا برای مردم ایران اسلامی که امنیت و آسایش امروز خود را مدیون خون شهدا می دانند عزیز هستند اما بحث مادران شهدای مفقود الاثری که بیش از ۲۷ سال است چشم انتظار بازگشت فرزندان خود هستند با دیگران متفاوت است.   

 

دبیر اجرایی همایش مادران شهدای گمنام کاشان تعداد شهدای مفقود الاثر شهرستان کاشان را ۸۸ شهید از یکهزار و۷۰۰ شهید این شهرستان اعلام کرد و گفت: مادران بیش از ۴۰ شهید  از ۸۸ شهید مفقود الاثر شهرستان کاشان در قید حیات هستند.

 

علوی زاده گفت: آثار کمی از شهدای مفقود الاثر کاشان بر جای مانده است اما در بین ۸۸ شهید مفقود الاثر این شهرستان سرلشکرشهید غلامرضا طُرق به لحاظ درجه نظامی در جایگاه بالاتری قرارداشته است.

 

نشست خبری
نشست خبری

مهدی ناد علی عضو هیأت مدیره  مؤسسه شهید تورجی زاده نیز قدردانی و قدرشناسی از شهدا و ترویج فرهنگ قدردانی از کسانی که به خاطر اسلام و میهن اسلامی و انقلاب اسلامی از همه چیز خود گذشتند را از مهم ترین اهداف نخستین همایش مادران چشم به راه شهدای مفقودالاثر شهرستان کاشان اعلام کرد.

 

وی با اشاره به این که قرآن در آیات مختلف ما را متوجه مسأله قدرشناسی و آموزش فرهنگ قدرشناسی می کند، اظهار داشت: هدف این آیات تبیین این فرهنگ در زندگی مردم است.

منبع : خبرگزاری رسا

۱ دیدگاه

  1. سلام
    چطور میتونم به اسامی و مشخصات شهدای گمنام کاشان دست پیدا کنم؟
    آیا در بین شهدای گمنام شما شهیدی هست که ۲۱ سال داشته باشه؟ لطفا راهنمایی کنید
    ۰۹۱۷۹۷۳۶۷۸۱

    پاسخ

ارسال نظر