برگزاری کلاس آموزش مداحی “یازهرا”- به همت مؤسسه فرهنگی شهید تورجی‌زاده

۰

مدیر مؤسسه فرهنگی شهید تورجی‌زاده، از برگزاری کلاس‌های آموزش مداحی به طور تخصصی در این مؤسسه خبر داد.

 

سید محمد حسین علوی زاده
سید محمد حسین علوی زاده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه فرهنگی شهید تورجی زاده کاشان، سید محمد حسین علوی زاده مدیر مؤسسه فرهنگی شهید تورجی زاده در گفت و گو با حلقه وصل گفت: با توجه به جایگاه کانونی کاشان در نقشه مذهبی کشور به عنوان دارالمؤمنین و شهر هیئت ها، این مؤسسه برای اولین بار در کاشان اقدام به برگزاری کلاس های آموزش مداحی به صورت تخصصی کرده است.

وی افزود: حدود ۷۰۰ هیئت مذهبی مجوزدار که زیر نظر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فعالیت می کند و بیش از ۲هزار هیئت کوچک و مجلس روضه خانگی؛ مجموعاً حدود ۳هزار محفل مذهبی در کاشان وجود دارد که لزوم آموزش را در زمینه های گوناگون مربوط به هیئات مذهبی دوچندان می کند.

علوی زاده با اشاره به نقش مداح در کیفیت و اخلاص و جذبیات یک جلسه روضه خاطرنشان کرد: مداح حتی در خط و مشی سیاسی هیئت هم تأثیر عمده ای دارد.

مدیر مؤسسه شهید تورجی زاده تصریح کرد: هدف از برگزاری کلاس آموزش مداحی توسط مؤسسه فرهنگی شهید تورجی زاده، صرفاً آموزش یک سری مهارت ها نیست، بلکه انتقال فرهنگ اصیل عزاداری و ذکر مصیب اهل بیت و در واقع تربیت یک نسل در همه ابعاد آن مد نظر است.

وی از امیرحسین ظاهری به عنوان یکی از نوجوانان آموزش دیده در کلاس های گذشته آموزش مداحی مؤسسه نام برد که حائز عنوان اول مداحی در سطح کشوری شده است.

مدیر مؤسسه فرهنگی شهید تورجی زاده بیان کرد: از حدود ۲ سال پیش، دوره های آموزش مداحی به صورت غیر رسمی تر و با تبلیغات محدود در این مؤسسه برگزار می شده است که به دلیل استقبال عمومی و زیاد شدن درخواست ها اقدام به برگزاری این دوره با رویکرد جدید کرده ایم.

وی روضه خوانی، دستگاه های آواز اصیل ایرانی، ادبیات شعر، مناجات و روضه خوانی را از حوزه های تخصصی برشمرد که در کلاس های آموزش مداحی این مؤسسه در دو دوره مقدماتی و تکمیلی مطرح می شود.

علوی زاده برگزاری این دوره را به صورت تخصصی در زمینه های گوناگون مداحی برای اولین بار در کاشان دانست و افزود: تاکنون آموزش مداحی به این شکل در کاشان نبوده است.

وی از حسین برزی، شاعر و مداح شناخته شده شهرستان کاشان به عنوان استاد این دوره نام برد و افزود: استاد این دوره که ۱۰ سال سابقه مداحی دارد، خود طلبه و تحصیلکرده حوزه علمیه است.

مدیر مؤسسه فرهنگی شهید تورجی زاده تصریح کرد: البته این دوره در دو بخش تئوری و عملی برگزار می گردد، بعد از دوره مقدماتی که شش ماه به طول می انجامد و قبولی در آزمون نهایی افراد وارد دوره تکمیلی آموزش خواهند شد که این دوره نیز شش ماهه است.

وی خاطر نشان کرد: ناگفته نماند این دوره آموزشی برای دور گروه سنی ۹ تا ۱۷ سال و ۱۷ تا ۳۰ سال برگزار و از ابتدای بهمن ماه جاری کلاس ها تشکیل خواهد شد.

علوی زاده در پایان، از علاقه مندان به شرکت در این دوره دعوت کرد تا در مهلت باقیمانده برای ثبت نام که فردا ۲۰ دی ماه است با مراجعه به سایت این مؤسسه به آدرس Toorajizade.ir یا تماس با شماره های ۰۹۱۳۹۶۱۲۴۱۴ یا ۰۹۳۶۴۲۰۳۶۷۱ نسبت به کسب اطلاعات بیشتر اقدام نمایند.

 

*لطفا روی عکس زیر کلیک نمائید.

بنر بیلبوردی کلاس مداحی

 

-منبع : حلقه وصل

.

ارسال نظر